UWAGA! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanieZamknij

Ogłaszamy nabór

na dziewiątą edycję czteroletniego całościowego kursu psychoterapii

atestowanego przez Sekcję Naukową Psychoterapii

i Sekcję Naukową Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

 

Kurs rozpocznie się we wrześniu 2023r.

 

 

 

Obsługa administracyjna kursu  tel. 664 322 703. 

 

Kurs mogą rozpocząć jedynie osoby z wyższym wykształceniem na poziomie  conajmniej magisterskim lub absolwenci studiów medycznych.

 

Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się na przełomie maja i czerwca 2023r.

 

Koszt uczestnictwa w kursie to 750zł miesięcznie.

 

Dodatkowe informacje można uzyskać u kierownika kursu Jarosława Gliszczyńskiego

tel. 603 949 944.

 

 

Formularz zgłoszeniowy uczestnika szkolenia. 

 

Zgłoszenia prosimy przesyłać  na adres:

 

kurs@psychoterapia-silesia.org.pl

 

 

  


 

Ważny komunikat dla uczestników obu edycji Śląskiej Szkoły Psychoterapii

 

Po przerwie wakacyjnej wznawiamy zajęcia w szkole psychoterapii. Po przeanalizowaniu sytuacji podjąłem wraz z Radą Programową Szkoły decyzję co do formy zajęć szkoleniowych.

Po pierwsze wykłady będą prowadzone w formie "hybrydowej". Oznacza to, że do dzisięciu osób będzie mogło uczestniczyć w nich na żywo po uprzednim zgłoszeniu tego do Pani Małgorzaty Ostrowskiej. Pozostałe osoby mogą uczestniczyć w wykładach w formie online (tak jak do tej pory w programie zoom). Proszę o to aby z formy na żywo korzystały w pierwszej kolejności osoby mieszkające w dalszej odległości od Gliwic i które w związku z tym miałyby trudności w dotarciu na następujące po wykładach zajęcia w mniejszych grupach. 

Po drugie wszytkie zajęcia w grupach (warsztaty, seminaria, ćwiczenia oraz grupy psychodramy) będą się odbywały "na żywo" z zachowaniem następujących zasad bezpieczeństwa:

1/Mniejsze zagęszczenie osób w jednej przestrzeni - tak więc np równolegle na Górnych Wałów nie będą mogły pracować dwie grupy)

2/Każda osoba w grupie obowiązana będzie do noszenia przyłbicy (lub jeśli woli maseczki). Po jednej przyłbicy dla każdego uczestnika zapewni szkoła. Będą to przyłbice nie zasłaniające oczu i możliwie najmniej uciążliwe.

3/W zajęciach będą mogły uczestniczyć tylko osoby nie wykazujące symptomów tzw "przeziębienia" i mające prawidłową tempteraturę ciała.

4/ Nie będzie można przygotowywać kawy ani herbaty, tak więc proszę o zaopatrzenie się we własnym zakresie w napoje oraz używanie wyłącznie własnych kubków.

 

W Edycji 2019 we wrześniu odbędą się we wszytkich grupach zajęcia z psychodramy w przewidzianym wcześniej terminie. Pozostałe zajęcia będą aktualizowane na stronie, przy czym terminy wcześniej zaplanowane pozostają aktualne co najwyżej zmieniać się będzie rodzaj tych zajęć lub miejsce.

W edycji 2017 zajęcia wrześniowe odbędą się też w zaplanowanych wcześniej terminach - w sobotę dopołudnia wykład z podejścia systemowego, w sobotę popołudniu i w niedzielę dwie grupy będą miały ćwiczenia na żywo a grupa Balinta będzie miała zajęcia online.

 

Największym problemem organizacyjnym  będzie zapewnienie odpowiedniej ilości i rodzaju sal. Rozwiązujemy tę kwestię intensywnie ale informacje co do tego gdzie jakie grupy będą miały zajęcia mogą się pojawiać w niektórych przypadkach "w ostatniej chwili", tak więc bezpośrednio przed zajęciami sprawdzajcie to na stronie internetowej.

Cieszę się, że w realizacji programu szkolenia mamy stosunkowo nieduże zaległości, więc jak narazie nic nie zagraża temu aby szkolenie zrealizować w zakładanym wcześniej terminie.

 

Serdecznie wszytkich pozdrawiam

Jarosław Gliszczyński


 

 

 

 

Nabór na ósmą edycję całościowego, atestowanego przez SNP i SNTR PTP kursu psychoterapii 

rozpocznie się od października 2020r. - szczegółowe informacje pojawią się wtedy na stronie.

 


 

 

 

Kurs Psychoterapii Dzieci i Młodzieży - nabór na następną edycję 


Odpowiadając na duże zapotrzebowanie wśród psychoterapeutów

Śląska Szkoła Psychoterapii uruchamia nowy program szkoleniowy w psychoterapii

dzieci i młodzieży przeznaczony dla absolwentów całościowych kursów

psychoterapii.

 

Zapraszamy do uczestnictwa w tym programie

Jarosław Gliszczyński

Kierownik Śląskiej Szkoły Psychoterapii

Bernadetta Izydorczyk

Kierownik naukowy Kursu Psychoterapii Dzieci i Młodzieży

 

 

szczegółowe informacje  


 


 

Śląska Szkoła Psychoterapii

 

Całościowe szkolenie w zakresie psychoterapii atestowane przez zarząd Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Pierwszy na Śląsku całościowy kurs psychoterapii współorganizowany przez Śląskie Stowarzyszenie Psychoterapeutów, Polski Instytut Psychodramy i Ośrodek Leczenia Nerwic i Zaburzeń Jedzenia "Dąbrówka".

Podstawowe dwa podejścia w tym kursie to podejście psychodynamiczne i psychodrama.

Ukończenie tego kursu daje zarówno możliwość podejścia do egzaminu na certyfikat psychoterapeuty SNP PTP, jak i uzyskanie certyfikatu asystenta psychodramy Europejskiego Instytutu Psychodramy.

 

____________________________________________________________________________________