UWAGA! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanieZamknij

III ŚLĄSKA KONFERENCJA PSYCHIATRII I PSYCHOLOGII KLINICZNEJ

Uzależnienie od alkoholu w obszarze pracy klinicznej psychiatry i psychologa”

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do udziału w III Śląskiej Konferencji Naukowej Psychiatrii i Psychologii Klinicznej nt. „Uzależnienie od alkoholu w obszarze pracy klinicznej psychiatry i psychologa”, która odbędzie się 3 października 2019 roku na terenie Szpitala Psychiatrycznego w Toszku.

Uzależnienie od alkoholu stanowi istotny problem społeczny, a leczenie chorych leży w interesie nie tylko osoby której dotyczy, ale także społeczeństwa. Zespół uzależnienia, podobnie jak inne zaburzenia, nie jest oderwany od całości funkcjonowania jednostki. Właśnie takiemu całościowemu ujęciu, z różnych perspektyw pragniemy poświęcić naszą tegoroczną konferencję, aby być może spojrzeć na osoby uzależnione w nowym świetle oraz stworzyć okazję do dyskusji.

Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Szpital Psychiatryczny w Toszku konferencji wszystkich zainteresowanych problematyką uzależnienia od alkoholu: psychologów, lekarzy psychiatrów, pracowników szpitali, studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych. Żywimy nadzieję, że niniejsze wydarzenie stanie się polem do dyskusji, wymiany informacji i dobrych praktyk w zakresie szans i możliwości pracy z osobami, których dotyka problem uzależnienia. Podczas konferencji planujemy wystąpienia z zakresu psychiatrii i psychologii klinicznej, podczas których praktycy i specjaliści w swojej dziedzinie przedstawią Państwu aktualną wiedzę kliniczną.

Komitet Organizacyjny Konferencji:

lek. Joanna Mikołajczyk - Wenzel

mgr Agata Młynarczyk - Burek

dr Anna Guzy

 

 

 

PROGRAM KONFERENCJI

3 października 2019 roku

8.30-9.00 Rejestracja uczestników

9.00-9.15 Uroczyste otwarcie konferencji

9.15 – 9.45 – dr hab. n. med. Robert Pudlo (Śląski Uniwersytet Medyczny) - „Razem czy osobno – uzależnienia w opiece psychiatrycznej”

9.45-10.15 – dr hab. n. społ. Bernadetta Izydorczyk (Instytut Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, NZOZ Ośrodek Leczenia Nerwic i Zaburzeń Odżywiania „Dąbrówka” w Gliwicach)– „Bulimia z perspektywy leczenia uzależnień”

10.15- 10.45 – prof. dr hab. Beata Pastwa- Wojciechowska( Uniwersytet Gdański), mgr Inga Markiewicz (Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie), mgr Agata Młynarczyk - Burek (Szpital Psychiatryczny w Toszku)„Możliwości przymusowego leczenia uzależnienia od alkoholu w Polsce - teoria i praktyka

10.45-11.15 dr hab. n. med. Adam Wichniak (Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie) - „Aripiprazol LAI – długoterminowe cele leczenia”

11.15-11.40 PANEL DYSKUSYJNY (z udziałem zaproszonych gości)

11.40 – 12.00 przerwa kawowa

12.00 – 12.30 dr n. med. Małgorzata Kłecka (Ośrodek FASTRYGA w Lędzinach) –„Zaburzenia ze spektrum FASD na przestrzeni życia”

12.30 – 12.50 mgr Małgorzata Kowalcze (Ośrodek Profilaktyki i Leczenia Uzależnień w Zabrzu)– „Co nowego w psychoterapii uzależnień?”

12.50-13.10 mgr Ryszard Chłopek (Szpital Psychiatryczny w Toszku, Ośrodek Terapii Rodzin i Par w Gliwicach) - "Superego a uzależnienie".

13.10 – 13.30 lek. med. Wojciech Sołtys (Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu) „Deklaracje suicydalne pod wpływem alkoholu- postępowanie w warunkach psychiatrycznej izby przyjęć. Doniesienie wstępne.”

13.30-13.45 lek. med. Magdalena Drozdowska – Kosiak, lek. med. Piotr Dworaczek, mgr Agata Młynarczyk – Burek, (Szpital Psychiatryczny w Toszku)–„Współpraca psychiatry i psychologa w pomocy osobie uzależnionej

14.00 – 14.30 PANEL DYSKUSYJNY (z udziałem zaproszonych gości)

14.30 Zakończenie konferencji

 

 

 

WAŻNE INFORMACJE:

Miejsce konferencji: Szpital Psychiatryczny w Toszku, ul. Gliwicka 5, Toszek

Termin konferencji: 3 października 2019

Termin zgłoszeń: 30 września

Kontakt: konferencja.toszek@gmail.com1

OPŁATY:

I termin 50zł (do 31 sierpnia)

II termin 75zł (od 01 września)

Dane do wpłat:

ING Bank Śląski o/Gliwice

96105012851000000203100144

DOPISEK: Imię i Nazwisko uczestnika_ konferencja

WAŻNE INFORMACJE:

 • Każdy uczestnik w dniu konferencji otrzyma certyfikat uczestnictwa.

 • Liczba miejsc w sali wykładowej jest ograniczona. Zachęcamy do rejestracji swojego udziału w wydarzeniu

 • Ostateczne potwierdzenie udziału w konferencji następuje po zaksięgowaniu środków na koncie bankowym Organizatora.

 • Na wpłatę czekamy do 5 dni od daty rejestracji. Zachęcamy do przesyłania potwierdzeń wpłaty, przyspieszy to proces rejestracyjny.

 • Opłata jest bezzwrotna.

 • W formularzu zgłoszeniowym prosimy o wskazanie informacji dotyczącej faktury. Jeśli potrzebują Państwo fakturę prosimy o wpisanie do formularza PEŁNYCH DANYCH niezbędnych do wystawienia faktury.

 

 • Paragony będą możliwe do odebrania w dniu konferencji (przy rejestracji).

 • Faktury na żądanie będą przesyłane drogą mailową, odbiór osobisty będzie możliwy w dniu konferencji (przy rejestracji). Nie ma możliwości przesłania faktury pocztą.

UWAGA !!!

W PRZYPADKU BRAKU ZAZNACZENIA, ŻE POTRZEBNA JEST FAKTURA LUB BRAKU PODANIA PEŁNYCH DANYCH NIEZBĘDNYCH DO JEJ WYSTAWIENIA ZOSTANIE WYSTAWIONY PARAGON. BRAK MOŻLIWOŚCI ZAMIANY PARAGONU NA FAKTURĘ.

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W ORGANIZOWANYM WYDARZENIU!!!

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY:

 1. Imię i nazwisko:_______________________________________

 2. Adres mailowy (do kontaktu w związku z konferencją):)_______________________

 3. Afiliacja: ___________________________________________________________

 4. Stanowisko pracy (np. psycholog, lekarz, psychoterapeuta)

 5. _______________________________________________

 6. Czy potrzebna jest faktura TAK/NIE

  1. Jeśli tak:

Dane do faktury:

Nazwa firmy___________________________________________________________________

Dane adresowe_______________________________________________________________

NIP________________________________________________________________________

 

1 Państwa dane zostaną wykorzystane wyłącznie do celów związanych z organizacją konferencji (komunikaty konferencyjne, faktury) oraz do wystawienia zaświadczeń potwierdzających udział. W mejlu zgłoszeniowym prosimy o przesłanie informacji zawartych w części: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.